Szeretettel köszöntelek!

Bakó-Szikszai Enikő vagyok, az alapítvány elnöke, az Önbizalombomba módszer megálmodója és vezetője.

Csapatommal közösen azon dolgozunk, hogy a foglalkozásainkkal olyan eszközöket és módszereket adjunk a gyerekek kezébe, melyeket majd egész életükben hasznosítani tudnak.

Küldetésünk, hogy minél több gyermek életébe olyan lehetőségeket és tudást biztosítsunk, ami támogatja a személyes fejlődésüket, erősíti önbizalmukat, belső önbecsülésüket, hogy merjék felvállalni az egyediségüket, hogy merjék megmutatni magukat a világnak.

Meggyőződésünk, hogy a sikeres felnőttkor feltétele a sikerekben megélt, önbizalommal teli boldog gyermekkor.

Alapítványunk egy közös kezdeményezést indít az iskolákkal, hogy közösen támogassuk a gyerekeket önbizalmuk és tanulmányi sikereik megerősítésében művészeti foglalkozásokon keresztül.

Felajánlásunk az iskolák számára egy 3x45 perces INGYENES program,

Az iskolák két programunk közül választhatnak

- Önbizalombomba tréning

- Tanulásmódszertan tréning

Önbizalombomba tréning:

A program során az önismereti művészetoktatás eszközeit is alkalmazzuk, hiszen a művészetnek is hatalmas transzformatív ereje van. Amikor azt látjuk, hogy képesek vagyunk olyan dolgokat alkotni, amiről korábban azt hittük, hogy nem vagyunk rá képesek, az hatalmas erőt és önbizalmat ad.

Annak, hogy átéljék a “Bármire képes vagyok” érzését, azért van akkora jelentősége, mert amikor kihívásokkal teli helyzetek elé kerül az életben, ebből a tapasztalatból merítve megtalálja magában a belső erőt, ami ahhoz kell, hogy sikeresen megoldja ezeket a helyzeteket.

Az "Önbizalombomba" programunk célja, hogy megerősítse a gyerekeket saját belső erejükben és hitükben, ösztönözve őket arra, hogy bízzanak önmagukban. Fontos számunkra, hogy a gyerekek nem csak önmagukat ismerjék meg jobban a feladatok segítségével, hanem azt is megtanulják, hogyan segíthetnek egymásnak egy támogató közösség részeként.

Tanulásmódszertan tréning:

A tréningünk első lépése a memória feltérképezése, ahol a gyerekek megismerik saját memóriájuk működését. Ez az alapja annak, hogy hogyan tudnak a legjobban információt felvenni és megtartani. A gyerekek megtanulják felismerni és megnevezni azokat az érzéseket, amelyek a tanulás során felmerülnek. Ez segít nekik abban, hogy jobban tudatosítsák és kezeljék tanulási folyamataikat. Módszereink segítségével a gyerekek képessé válnak arra, hogy a negatív érzéseket pozitív érzésekkel helyettesítsék, így növelve a tanulás iránti motivációjukat és örömüket.

Speciális technikákkal csökkentjük a tanulással járó stresszt, így a gyerekek nyugodtabban és hatékonyabban tudnak tanulni. Bemutatjuk hatékony tanulási módszereket, amelyekkel a gyerekek gyorsabban és eredményesebben sajátíthatják el az anyagot.

Segítünk a gyerekeknek abban, hogy megtanulják, hogyan tűzzenek ki reális célokat, és hogyan érjék el ezeket a jobb tanulmányi eredmények érdekében.

A 3 alkalmas ingyenes programok segítenek a(z)

• önbizalom, önszeretet, belső önbecsülés erősítésében,
  • önmagukba vetett hitük megerősítésében,
  • pozitív énképük kialakításában,
  • önérvényesítési képességük erősítésében,
  • jobb tanulmányi eredmény kialakításában,
  • a kritikai gondolkodás, a kreatív gondolkodás és problémamegoldás fejlesztésében,
  • tehetségük felfedezésével, hogy mitől különlegesek, miért egyediek,
  • társas kapcsolataikban való gátlások feloldásával, a társas készségek fejlesztésében,
  • szorongások, gátlások, belső feszültségek, félelmek leküzdésében.

Iskolák, akikkel elindult a közös együttműködés:

• Lóczy Lajos Gimnázium
  • Tulipános Általános Iskola
  • Miroslav Krleza Horvát Általános Iskola
  • István Király Általános Iskola

Szeretettel várjuk a jelentkezését!

Jelentkezés menete:

A lentebb található regisztrációs űrlapon töltse ki az adatait és válassza ki az Ön iskolájához tartozó Önbizalombomba Nagykövet nevét.

A regisztráció után hamarosan fel fogja venni Önnel a kapcsolatot és tájékoztatni fogja a részletekkel kapcsolatban.